Bij het ontwerpen van een vlag gaat het Streekmuseum uit van het wapen dat rond 1816 bepaald is door de Hoge Raad van Adel, na de Franse Tijd.
De vlag is uitgegeven door Herman Maas.
Het wapen van Stad aan ‘t Haringvliet werd op 24 december 1817 bij besluit van de Hoge Raad van Adel aan de gemeente Stad aan ‘t Haringvliet in gebruik bevestigd.
Vanaf 1 januari 1966 tot 1 januari 2013 maakte Stad aan ‘t Haringvliet deel uit van de gemeente Middelharnis.
Het wapen van Stad aan ‘t Haringvliet is daardoor komen te vervallen. De heraldische kleuren in het wapen zijn goud (geel) en keel (rood).
Het wapen is dat van Van Wittenhorst. In 1700 werd Willem van Wittenhorst heer van De Stad, maar het wapen werd enkele jaren eerder al vermeld in de Cronyk van Zeeland (1696).
Het is niet bekend of de stad reeds in bezit van de familie was toen Willem van Wittenhorst de heerlijkheid in bezit kreeg.
Bron: Streekmuseum Goeree-Overflakkee